niedziela, 2 sierpnia 2009

Pani Królikowa i Królik

Skończyłam dwie kolejne zabawki dla Eliny i jej rodzeństwa. Nie wiem ile jeszcze ich zrobię - wszystko zależy od czasu. Doszłam do wniosku, ze nawet jak będzie ich więcej to tam się przecież nie zmarnuje! Elina na pewno podzieli się nimi nie tylko z rodzeństwem ale i z innymi dziećmi. Zabawki nie są w żywych kolorach z bardzo błahego powodu - braku innej włóczki. Mam sporo znalezionych w piwnicy motków (często niewiadomego pochodzenia i składu) i postanowiłam je do tego wykorzystać. Na razie brakuje mi kasy na włóczkę i miejsca do jej przechowywania. Kolory nie są takie złe i ładnie współgrają, więc myślę że jest oki :D Po tym wstępie przedstawiam wam króliki:

Pani Królikowa

Zrobiona na podstawie tego wzoru: >>Ravelry<<
W marę prosty wzór, bardzo przyjemnie się go robiło. Zabawka jest bardzo miła w dotyku, łatwo można ją posadzić (nie wypchałam jej za bardzo). Bardzo podoba mi się wygląd baleriny. Mimo iż najbardziej obawiałam się uszu wyszły całkiem przyzwoicie. Podoba mi się ich "plastusiowaty" wygląd, choć mój jeszcze-nie-mąż twierdzi ze to do królika nie podobne... Sami osądźcie.

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Królik

Wzór można znaleźć tutaj >>Ravelry<<

Bardzo lubię wzory Ali i Eli, są całkiem proste ale efekt jest zawsze fajny. Niestety większość wzorów jest płatna ;( Na razie nie mam za bardzo pieniążków żeby je kupić, ale kiedyś się pewnie zdecyduję - bardzo mi się podobają. Wzory można znaleźć tutaj: Twin's Knit

Króliczek "robił się" szybko i bezboleśnie. Użyłam specjalnie drutów dużo większych (nr 5) i podwójnej nitki aby królik był większy i nadawał się dla małych łapek. Powstawał z myślą o młodszym bracie Eliny, ale nie wiem tak naprawdę kto się będzie nim cieszył. Postanowiłam wysłać je wszystkie razem i będą sobie wybierać sami swoje zabawki ;) Jak wam się podoba króliczek??


Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us


To wszystko na dziś :D Kolejne posty jak tylko uda mi sie coś nowego zrobić.

2 komentarze:

  1. Nigdy nie robiłam zabawek, ale te sa fajne. Może i ja spróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Byłem, widziałem i będę tu wracał. Jednak to prawda, że Toruń rękodziełem stoi. Szkoda, że o Bydgoszczy to już powiedzieć trudniej.
    Z tysiącem serdeczności
    Zygfryd z www.koronekczar.blox.pl

    OdpowiedzUsuń