wtorek, 22 grudnia 2009

Merry Christmas!

Traktuję święta Bożego Narodzenia typowo komercyjnie - mikołaj, choinka, prezenty, jedzenie. Nie mają dla mnie żadnego znaczenia duchowego - chociażby dlatego że Jezus nie urodził się w grudniu... Ale ja nie o tym chciałam.

W związku z ta całą "komercyjnością" świąt - którą lubię - kolędy polskie mi nijak do niej nie pasują. Nasz naród ma tendencje do patosu i wręcz smutku - takie moje zdanie - a ja wolę zdecydowanie wesołe świąteczne piosenki. Poniżej zamieszczam kilka, które rozbrzmiewają u mnie co roku.


Bianca Rynan - Why Couldn't it be Christmas Everyday? (Uwierzycie że ona ma 11 lat? Głos niesamowity i ta aranżacja tej piosenki podoba mi sie najbardziej. Z resztą cała jej płyta mi sie podoba :D )Hanson - At Christmas (Jedyna wolna piosenka w zestawieniu. Zawsze bardzo lubiłam ten zespół. Moja kaseta z tym albumem już dawno została na tej piosence "zjechana" i nie da sie już jej odtworzyć. Ma coś w sobie i tyle...)Lynyrd Skynyrd - Run Run Rudolph (Niezależnie od tego jak bardzo jestem zmęczona i jak bardzo bolą mnie stawy - na tej piosence nie usiedzę spokojnie!)Stevie Wonder - What Christmas means to me. (oh po prostu cudowna piosenka! I jeszcze to wykonanie!)Frank Sinatra - Santa Claus is comming to town.Bing Crosby - White ChristmasDean Martin - Let it snowDo they Know It's Christmas (to tak zupełnie na koniec. Lubię tę piosenkę bardzo mimo iz tak naprawdę jest smutna. Nigdy nie pozwoli zapomnieć o tym że należymy do tych szczęśliwych osób na Ziemi)
To tylko kilka z piosenek które słucham w okolicy świąt. Uwielbiam muzykę w stylu lat 50 i 60 XX wieku, co widać w tym zestawieniu :P Zapraszam do słuchania.

4 komentarze:

 1. Mimo wszystko życzę Ci spokojnych Świąt i samych rewelacyjnych pomysłów

  OdpowiedzUsuń
 2. Zycze zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świat Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dołączam sie do życzeń i dziekuje za ostatnia piosenkę z 1984 roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. W wyższej rozdzielczości rozjeżdża Ci się wygląd :(

  OdpowiedzUsuń