piątek, 1 lipca 2011

Skarpetki na lato

Włóczkę na skarpetki zakupiłam rok temu ale nie mogłam znaleźć dobrego wzoru do niej. Chciałam aby nie były gładkie ale żeby wzór nie był przytłoczony przez kolorowe paski. Mimo iż jest to wełna (merino) z poliamidem to zaryzykowałam skarpetki na lato. Wzorowałam się na zdjęciach, samego wzoru nie posiadam, poza tym i tak chciałam wprowadzić zmiany ;)

Wzór/Pattern:Feather & Fan Socks by Judy Sumner
Włóczka/Yarn: Knit Picks Felici (49gram)
Druty/Needles: 2,50 mm
Wavy socks

I zbliżenie na wzorek.

Wavy socks

Przede wszystkim zaczęłam od palców i skróciłam gładką część palców aby wzór zaczynał się jak najszybciej. Kolejną zmianą jest pięta rzędami skróconymi zamiast "heel flap" oraz mniejsza ilość powtórzeń, czyli krótki skarpetki. Niestety pojawiły się problemy. Nie wzięłam pod uwagę, że wzór jest mniej rozciągliwy więc są troszkę ciasne (ale nie na tyle żeby ich nie nosić w ogóle). Nie posiadam też butów do których by pasowały a w których mogłabym pokazać ich jak najwięcej. Tak się złożyło, że moje wiosenne buciki zakończyły żywot, mam więc powód by kupić nowe. Mój mąż stwierdził, że chyba pierwszy raz na świecie kobieta będzie kupował buty aby pasowały do skarpet a nie do torebki ;)

A teraz zmykam do mojego tajnego projektu....

Komentarze:

Ania: Jak je pierwszy raz zobaczyłam w sklepie internetowym to też sie zdziwiłam. Zastanawiałam sie jak to działa, ale słyszałam że ułatwia życie. Teraz sie przekonałam, że tak jest. Pompony robi sie bajecznie łatwo, nie ma problemy z przeciąganiem włóczki i do tego zawsze są takiej samej wielkości, czyli dorobienie jednego gdy urwie się z czapki dziecka nie stwarza problemu - będą pasowały ;)

4 komentarze:

  1. Rewelacja!Piękne te rzeczy robisz!Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Super Ci wyszły te skarpeteczki. Na lato świetne-pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne wyszły, kolory prawdziwie letnie, ale kupno pasujących butów to faktycznie wyzwanie :).

    OdpowiedzUsuń