wtorek, 19 października 2010

Projekt Pocztówkowy

Na taką małą prośbę natrafiłam na ravelry:

Jestem nauczycielką 3 klasy małej szkoły podstawowej i szukam pocztówek do mojej sali. Pocztówka powinna pokazywać albo miejsce kulturalne, wydarzenie kulturalne lub ludzi. Najbardziej dzieciom podobają się te pocztówki, na których widać inne dzieci lub to jak żyją ludzie poza naszym wiejskim Oregonem.

Moi uczniowie żyją otoczeni zbożem, sianem i farmami. Zdecydowana większość mieszka w domkach jednorodzinnych. Projekt pocztówkowy pozwoli nam zobaczyć czym różnią się / są podobne różne miejsca na Ziemi. Używamy ich do nauki geografii (2 mapy na ścianach w korytarzu), pisania i kultury.  Na koniec roku każde z dzieci wybiera sobie jedna kartę i zabiera ją do domu. Dlatego bardzo proszę o pocztówki. Nie potrzebujemy książek ani kaset wideo (choć nam je proponują) ale bardzo dziękuję za oferty w imieniu moich dzieci! Dziękuję za waszą szczodrość!
3rd Grade
Tangent Elementary
32100 Old Oak Dr
Tangent, OR  97389 USA

No to jak? Pokażemy dzieciakom jak fajnie jest w Polsce? Wymieniłam kilka wiadomości z autorką posta i okazało się, że jeszcze nigdy nie miała żadnej kartki z Polski. Bardzo się ucieszyła z mojej propozycji wysłania kilku pocztówek oraz ulotek w języku angielskim o Polsce i Toruniu. Pomyślałam, że może i ktoś z was sie przyłączy?

Komentarze:

Antonina: dziękuję bardzo :*

Zula: Dziękuję. Metoda "pikotek" jest bardzo prosta.
Przy nabieraniu oczek: (Nabierz 5 oczek, zamknij 3 oczka, przełóż oczko z prawego druta na lewy) powtarzaj aż na drutach pozostanie odpowiednia ilość oczek
Przy zamykaniu oczek: (Zamknij 5 oczek, nabierz 3 oczka) powtarzaj aż zamkniesz wszystkie oczka.

2 komentarze:

 1. Fajny pomysł, mam nadzieję, że nie zapomnę.
  Niestety ciężko chyba znaleźc pocztówki z dziecmi i czymś ciekawym z danych okolic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy projekt :)
  Dziękuję za wyjaśnienie metody, muszę wypróbować :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń