czwartek, 28 października 2010

Pokręcone skarpteki dla pokręconej Pyzi

Jak zobaczyłam motek tej pięknej skarpetkowej włóczki w mojej paczce z MYB swap od razu wiedziałam, że będę miała wyjątkowe skarpetki ;) Nie chciałam zwykłych gładkich a ażury i warkocze nie byłyby widoczne. Wtedy przypomniałam sobie o skarpetkach jakie widziałam w Knitty i to było to! Szybko chwyciłam druty i zrobiłam próbkę - 2,5 były idealne. Na początku myślałam o tym aby paski układały sie identycznie, ale potem doszłam do wniosku, że tutaj nie jest to tak istotne a różnie dodadzą im wyjątkowości.

Wzór: Skew by Lana Holden
Włóczka: Zwerger Garn Opal Regenwald / Rainforest "Snake"
Druty: 2,5mm

Pokręcone skarpetki

Dziergało się bardzo szybko i przyjemnie. Wzór nie jest tak bardzo skomplikowany, choć bardzo nietypowy. Jest tylko jeden rozmiar (ok 38-40) ale myślę że większe można wydziergać używając grubszych drutów, jednak z mniejszymi byłby problem.Co prawda długość stopy można regulować, ale już z szerokością mógłby być problem.

Skarpetki są bardzo ciepłe, tylko w nich nie jest mi zimno w stopy! Zostało mi jeszcze 0,33 motka i tak się zastanawiam z czym by ją połączyć i jakie skarpetki jeszcze machnąć...

Ogólnie u mnie skarpetkowo teraz, jeszcze 4 pary czekają na wydzierganie, a dwie z nich już prawie same wskakują na druty ;)

Komentarze:

Pappu, Grażyna, Antonina: Dziękuję :*

Ania: Oj rzuciłam dzierganie kilka razy i to prosto o ścianę!Dzierganie zajęło mi w sumie tydzień a powinno jedno popołudnie...

Solaris: Dziękuję za propozycję. Być może skorzystam ;)

Barbaratoja: Wpadam regularnie ;) Dziękuję bardzo za wyróżnienie.

7 komentarzy:

 1. Bardzo super wygladaja te pokrecone skarpetki. Dobra pamiec to jest COS! - no bo czesto cos widzimy, a potem nie wiemy gdzie.
  serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujące i oryginalne skarpetki - świetnie wyglądają na stopach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Superowe. Ale oryginalne paski. Zawsze spotykałam sie z takimi prostymi, ale nigdy na skos

  OdpowiedzUsuń